Rower jako ekologiczny srodek transportu

Rower jako ekologiczny srodek transportu

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Uczenie dziecka, jak jeździć na rowerze może być wyzwaniem. Ale z jakiegoś zaufania i garść przydatnych wskazówek, dziecko może być w stanie pedałować precz z podniecenia i radości.

1. Wiedzieć, kiedy dziecko jest gotowe do jazdy na rowerze. Ale w ogóle, dla dzieci od trzech do sześciu lat można zacząć uczyć się jeździć na rowerze. Trzeba poczekać na najlepszy czas. Nie zmuszaj dziecka. Oprzeć taktowanie z gotowością fizycznego, emocjonalnego i psychicznego dziecka. Należy także rozważyć swój poziom komfortu.

2. Pobierz dziecku rower, który jest przeznaczony do jego wieku. O to, że on lub ona może stanąć na górnej rurze, będąc w stanie umieścić obie stopy płasko na ziemi. Upewnij się, że fotelik nie jest zbyt wysoka lub zbyt niska dla Twojego dziecka. Twoje dziecko musi być wygodne i kontrolę nad rowerem przez cały czas. To jest zawsze dobry, aby dołączyć do trenera koła na rowerze dziecka zwłaszcza jeśli on lub ona zaczyna się jazda w dość młodym wieku.

3. Upewnij się, że twoje dziecko nosi pełne biegi bezpieczeństwa: kask, ochraniacze na łokcie i nakolanniki. Uzyskaj kask, który doskonale pasuje do jego lub jej głową. Kask, który jest zbyt mały lub zbyt duży na dziecko nie będzie działać. Również wiedzieć, jak kask ma być zużyta. W przedniej części kasku nie powinna być skierowana do góry lub w dół, ale wyrównać tylnej części.

4. Wybierz miejsce, które sprzyja dzieckiem, aby nauczyć się jeździć bezpiecznie. Praktyka w miejscu, które jest wolne od ruchu, posiada szeroką przestrzeń, płaski, betonowa, a nawet. Można nauczyć dziecko jeździć na rowerze na podjeździe, obszar parku pawilon, ścieżki lub pustym parkingu, boisko do koszykówki i kort tenisowy.

5. Pierwszą rzeczą, którą musisz nauczyć dziecko jest jak zrównoważyć na rowerze. Można dołączyć trenera koła jego roweru podczas swoich pierwszych kilku tygodniach jazdy. Potem, gdy czuje się na tyle pewnie, zdejmij je i pozwól mu ćwiczyć bez nich.

6. Upewnij się, że rower jest gotowy. Zdjąć pedały oraz obniżyć siodło. Pozwoli to twoje dziecko siedzieć w pozycji wyprostowanej z nogami, nawet na ziemi. Należy uważać, aby nie obniżyć siodło zbyt wiele do punktu, gdzie ma się zginać nogi. Prowadzi to do złej pozycji jazdy. Napompować opony prawidłowo. Jeśli są napompowane do prawej ciśnieniem, rowerów będą mogli podróżować sprawnie i daje to twoje dziecko łatwiej jeździć razem.

Artykuł napisany przez: